wczytuję dane...

AZS z JAKO bije mistrza!

W miniony weekend piłkarki AZS Wrocław zmierzyły się w ekstralidze z Medykiem Konin, czyli aktualnym mistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski. Zwycięstwo 1:0 wrocławiankom dała Patrycja Michalczyk. Sensacja. Takim słowem można opisać to, co wydarzyło s...

W miniony weekend piłkarki AZS Wrocław zmierzyły się w ekstralidze z Medykiem Konin, czyli aktualnym mistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski. Zwycięstwo 1:0 wrocławiankom dała Patrycja Michalczyk.

Sensacja. Takim słowem można opisać to, co wydarzyło się w sobotę na wrocławskim Zaciszu, czyli miejscu gdzie swoje mecze ligowe rozgrywa zespół AZS. Niewielu dawało gospodyniom szanse na zwycięstwo w starciu z Medykiem Konin, który na naszym podwórku jest absolutnym hegemonem, a jednak.

To właśnie akademiczki były od samego początku stroną dominującą w tej rywalizacji i wykazały większą wolę walki. Koninianki natomiast nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną w bramce Annę Bocian.

Złota bramka Patrycji Michalczyk, czyli mistrzyni Europy w kategorii do lat 17 dała niezwykle cenne i prestiżowe zwycięstwo wrocławskiemu zespołowi. Dlaczego?

Medyk to aktualnie najlepsza drużyna w kraju, która dostarcza niemal pół wyjściowego składu reprezentacji Polski. Poza tym mogą się pochwalić tytułem mistrza Polski oraz zdobywcy krajowego pucharu. W bieżący sezonie Ligi Mistrzyń dotarły do 1/16 finału. Mało?

Koninianki są zespołem, który absolutnie dominuje na polskich boiskach i przegrywa niezwykle rzadko. Przed sobotnią porażką we Wrocławiu przegrały bardzo dawno. W październiku 2012 roku lepsza od nich okazała się nieistniejąca już Pogoń Woman Szczecin. W ubiegłym sezonie Medyk nie znalazł pogromcy, tylko raz remisując, a w pozostałe mecze kończył w roli zwycięzcy.

Tymczasem wrocławianki nie będące faworytem utarły nosa mistrzowi. Dawid pokonał Goliata, a my cieszymy się razem z akademiczkami, ponieważ od kilku sezonów dostarczamy sprzęt sportowy tej drużynie. Jesteśmy dumni z ogromnej JAKOści gry, którą prezentują piłkarki AZS Wrocław.

Fot. Kenward Polak/ksazswroclaw.futbolowo.pl

AZS z JAKO bije mistrza!