wczytuję dane...
O NAS

O nas

Marka JAKO istnieje na rynku już 30 lat, konsekwentnie rozwijając wysokiej jakości linię profesjonalnej odzieży oraz akcesoriów dla sportowców, klubów, związków i organizacji sportowych.

Założyciel firmy pan Rudi Sprügel, jako aktywny piłkarz potem trener dostrzegł słabość ówczesnego poziomu zaopatrywania amatorskich drużyn sportowych w Niemczech. Zaczął w garażu brata, ale ambitnie postawił sobie za cel stworzenie kolekcji strojów piłkarskich, które będą w stałej ofercie, dostępne dla każdego, nawet najmniejszego klubu. Szybka realizacja kompleksowych dostaw z nadrukami, z możliwością uzupełniania wyposażenia stała się fundamentem, na bazie którego rodzinna firma wyrobiła sobie opinię solidnego partnera. Do dzisiaj wraz z córkami zarządza firmą.

               
Firma pozostała wierna swoim założeniom, stała się znana w wielu krajach europejskich i nie tylko, a na dzień dzisiejszy zatrudnia w Niemczech ponad 230 osób i wysyła ponad 3.000 przesyłek dziennie.15.000 palet towaru w magazynie umożliwia to, że 95% przesyłek pakowane i wysyłane są na terenie Niemiec w ciągu 48 godzin. Ponad 1.000 zespołów w kilkunastu różnych krajach zaufało sloganowi „Teamsport – just in time”.  


Program produktów skierowany jest głównie do uprawiania drużynowych dyscyplin sportowych. Pierwszymi klientami były kluby piłkarskie, jednak obecnie w ofercie znaleźć można szeroki wybór odzieży dla osób uprawiających siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, a także stroje dla biegaczy, miłośników fitness, bieliznę termiczną oraz wiele innych. Wieloletnie doświadczenia produkcyjne, pasja, jakość i uważna obserwacja rynku, klientów i ich potrzeb zaowocowała stworzeniem solidnego sprzętu sportowego z kompleksowym serwisem. Stale poszerzana gama produktów z nowoczesnym wzornictwem i bardzo dobra relacja ceny do jakości sprawiają, że marka JAKO zdobywa nowych, wiernych klientów nie tylko w Polsce. To również know-how i wieloletnie doświadczenie w logistyce i dystrybucji wysokogatunkowej odzieży z dopracowanymi katalogami.


Wszystkie produkty JAKO mają jeden wspólny mianownik – najwyższą jakość odpowiadającą najwyższym światowym standardom. Tej zasadzie JAKO hołduje od początku swojego istnienia. JAKO-TEC-CONCEPT to funkcjonalne poliestry XXI wieku, które w zależności od potrzeb odprowadzają wilgoć, izolują, chronią przed zimnem czy wiatrem.


Mając kontrolę nad całym procesem powstawania wyrobu końcowego - od projektu – do produktu finalnego, wielką wagę przykładamy do wzornictwa. Subtelne wzory, zgrana kolorystyka i sportowy krój to atrybuty kolekcji drużynowych, projektowanych tak, żeby kilkunastoosobowa grupa ubrana w te same stroje prezentowała się nienagannie. Za bogatym asortymentem kolorystycznym w parze idzie pełny program rozmiarowy. Od orlika, przez juniora i damski taliowany krój, aż do rozmiarów seniorskich do 6XL. Stała kontrola stanów towarów w magazynie centralnym w Niemczech i ich prezentacja w sklepie B2B daje klientowi pełny obraz dostępności w danej kolorystyce i we wszystkich rozmiarach.

Jednym słowem - JAKOść.

Pod marką JAKO kryje się również bardzo istotne zaangażowanie JAKO Teamu. Drużynowy duch walki naszych pracowników i partnerów biznesowych przekłada się na rzetelną pracę zespołową, sprawną realizację zamówień i czytelną komunikację z klientami.


Ważnym czynnikiem wpływającym na kształtowanie się zaufania do marki jest najzwyklejsza kalkulacja. Coraz więcej klientów zauważa nie tylko różnice cenowe, ale też różnice stosunku jakości do ceny. Docenia się poziom dodatkowych usług. Dzisiejszy klient zna korzyści związane ze stałą współpracą i ceni rzetelnych partnerów z kompleksowym serwisem.

Zapraszamy do współpracy – JAKO Team