wczytuję dane...

Ekstraklasowa JAKOść

Piłkarze Górnika Łęczna mają za sobą pierwszy po wielu latach przerwy sezon w T-Mobile Ekstraklasie. Najważniejszy został osiągnięty: kibice z tego miasta będą mieli okazję w przyszłym sezonie oglądać swoich ulubieńców w najwyższej klasie rozgrywek. Rozg...

Rozgrywki 2014/2015 rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku meczem Górników na własnym stadionie, na którym podejmowali wielokrotnego mistrza Polski, Wisłę Kraków. Trema nie zjadła podopiecznych Jurija Szatałowa i zremisowali swój debiutancki mecz w ekstraklasie 1:1.

W późniejszych meczach drużyna z Lubelszczyzny występowała ze zmiennym szczęściem, ale kolekcjonowała punkty. Te najcenniejsze z prestiżowego punktu widzenia wywalczyli w grudniu, kiedy na własnym boisku dosłownie rozbili mistrza Polski, Legię Warszawa 3:1. W tamtym spotkaniu zespół ze stolicy nie miał zbyt wiele do powiedzenia, a honorowe trafienie miało miejsce w ostatnich minutach, kiedy losy tamtej rywalizacji były już rozstrzygnięte. Kolejnym dobrym występem przeciwko czołowemu zespołowi był mecz z Lechem Poznań. W Łęcznej padł remis 1:1, a kibice zobaczyli na murawie walkę o każdy centymetr boiska.

W decydującej części sezonu Górnicy walczyli w grupie spadkowej i kibice do ostatniej kolejki musieli czekać na to, czy drużyna utrzyma ekstraklasę. W ostatnim występie podopieczni Szatałowa skromnie pokonali GKS Bełchatów 1:0 i zapewnili sobie grę w elicie na kolejny sezon.

Cieszymy się, że możemy współpracować z tym klubem wspólnie z Górnikiem wprowadzać do ekstraklasy nową JAKOść. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mieli okazję ją kontynuować.