wczytuję dane...

Siedemdziesiąt lat historii

Już niedługo, bo za niespełna dwa tygodnia Świdnica będzie obchodzić siedemdziesięciolecie istnienia najstarszego klubu w mieście, czyli Polonii. Od 1945 roku świdniczanie odnosili sukcesy w różnych dyscyplinach. Przeciętnemu kibicowi Polonia Świdnica ...

Już niedługo, bo za niespełna dwa tygodnia Świdnica będzie obchodzić siedemdziesięciolecie istnienia najstarszego klubu w mieście, czyli Polonii. Od 1945 roku świdniczanie odnosili sukcesy w różnych dyscyplinach.

Przeciętnemu kibicowi Polonia Świdnica kojarzy się z piłkarzami, ponieważ ta dyscyplina sportu jest najbardziej popularna. Piłkarze z herbem Polonii na piersi rywalizują od zakończenia drugiej wojny światowej, gdy założono klub. Największym sukcesem świdnickiego zespołu była gra na drugoligowym szczeblu.

Najbardziej znana piłkarska postać ze Świdnicy? Oczywiście Jarosław Lato, który ma za sobą bogatą piłkarską karierę w takich klubach jak Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa czy Jagiellonia Białystok. Na swoim koncie ma wiele meczów na poziomie ekstraklasy, a największym sukcesem było dwukrotne zdobycie Pucharu Polski. Obecnie były piłkarz prowadzi akademię piłkarską w mieście, gdzie przekazuje młodym piłkarzom swoje bogate doświadczenie.

Oprócz futbolu, w klubie funkcjonuje jeszcze kilka innych sekcji. Boks, akrobatyka sportowa, czy siatkówka są sportami, które można trenować w barwach Polonii. To właśnie w tej ostatniej dyscyplinie największe sukcesy święciła świdniczanka, Dorota Świeniewicz. Ta znakomita siatkarka była niezwykle ważnym ogniwem reprezentacji Polski, która w 2003 oraz 2005 roku zdobyła mistrzostwo Europy. Inną doskonale znaną siatkarką ze Świdnicy jest Anna Werblińska, także reprezentantka Polski oraz brązowa medalistka ME.

Świdnicka Polonia może liczyć na ogromne wsparcie miasta, o czym może świadczyć hasło obchodów: „Historia miasta historią klubu, historia klubu historią miasta”. Patronat nad obchodami jubileuszu objęła już pani prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska. Świdniczanie będą mogli poczuć atmosferę święta już niedługo, ponieważ na rynku powstanie wystawa, związana z obchodami tego wyjątkowego jubileuszu. Wsparcie miasta jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania klubu.

Nasza firma cieszy się także zaufaniem świdnickiej Polonii. Od kilku lat dostarczamy sprzęt sportowcom z tego klubu i jesteśmy dumni z tak długotrwałej i owocnej współpracy.  

Siedemdziesiąt lat historii