wczytuję dane...

Historia pełna JAKOści

Historia pełna JAKOści Kwiecień jest wyjątkowym miesiącem dla niemieckiego klubu Hannover 96. W miniony piątek drużyna ze stolicy Dolnej Saksonii obchodziła okrągły jubileusz 120 lat istnienia. Jak na staruszka, Hannover 96 trzyma się całkiem dob...

Historia pełna JAKOści


Kwiecień jest wyjątkowym miesiącem dla niemieckiego klubu Hannover 96. W miniony piątek drużyna ze stolicy Dolnej Saksonii obchodziła okrągły jubileusz 120 lat istnienia.

Jak na staruszka, Hannover 96 trzyma się całkiem dobrze. Od kilku lat my także tworzymy w pewien sposób historię tego klubu. Z dumą wspieramy klub z Dolnej Saksonii naszym sprzętem i zawsze dokładamy wszelkich starań, by był on najlepszej JAKOści.

Cofnijmy się jednak bardzo daleko, bo aż do XIX wieku, a dokładniej do jego schyłku. 12 kwietnia 1896 został założony najpopularniejszy klub piłkarski z Hanoweru. Na przestrzeni ponad stu lat osiągnął trzy największe sukcesy. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej, czyli w 1938 roku Czerwoni świętowali pierwszy tytuł mistrza Niemiec. Kolejny raz najlepszą drużyną w kraju Hannover 96 okazał się w 1954 i był to ostatni tytuł w jego wykonaniu. Nieco bliższym sukcesem jest zdobycie Pucharu Niemiec w 1992 roku. Warto wspomnieć, że miało to miejsce, gdy drużyna występowała na poziomie 2. Bundesligi i jak dotąd jest to jedyny taki przypadek w historii tych rozgrywek.

Sukces któremu towarzyszyliśmy miał miejsce w 2012 roku, kiedy już w strojach przygotowanych przez naszą firmę Hanower zajął czwarte miejsce i wystąpił w europejskich pucharach. Już wtedy w jego barwach występował polski napastnik Artur Sobiech, którego możemy uznać za polską twarz JAKO w Niemczech.

Wyjątkowy jubileusz trzeba uczcić wyjątkowym wyglądem. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy koszulki odwzorowane na tych, w jakich piłkarze Hannoveru 96 zdobyli ostatni tytuł mistrza Niemiec. Zawodnicy z Dolnej Saksonii wystąpili w nich w piątkowym meczu przeciwko Borussii Mönchengladbach i przyniosły szczęście. Wygrana 2:0 nad „Źrebakami” odniesiona po bardzo dobrej grze dała nadzieję na to, że ten sezon jeszcze może zostać uratowany.

Dla nas dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że wynik spotkania ustalił Polak – Artur Sobiech.