wczytuję dane...

Dublet ze znakiem JAKOści

Sezon 2017/2018 w futbolu kobiecym był przełomowy. Po wielu latach panowania Medyka Konin na tron wspiął się nowy król – Górnik Łęczna, który zdominował rozgrywki w Ekstralidze oraz Pucharze Polski. Dublet dla Górniczek. Czy ktoś na początku sezonu...

Sezon 2017/2018 w futbolu kobiecym był przełomowy. Po wielu latach panowania Medyka Konin na tron wspiął się nowy król – Górnik Łęczna, który zdominował rozgrywki w Ekstralidze oraz Pucharze Polski.

Dublet dla Górniczek. Czy ktoś na początku sezonu postawiłby taką tezę? Chyba tylko urodzeni optymiści, ale nawet ich uznano by za szaleńców. A jednak! Od samego początku rozgrywek piłkarki z Łęcznej pokazywały niesamowitą determinację i JAKOść. Do tego cechowała ich powtarzalność: wygrywały większość spotkań i co ważne nie przegrywały tych pozornie najważniejszych.

Miniony sezon ekstraligi jest historyczny. Pierwszy tytuł mistrzyń Polski na koncie ekipy z Lubelszczyzny oraz przerwanie 4-letniej hegemonii Medyka Konin na mistrzowskim tronie. Ligowe statystyki Górniczek świadczą o tym, że mistrzostwo Polski nie było dziełem przypadku: 23 zwycięstwa, 2 remisy oraz dwie porażki pozwoliły na zdobycie 71 punktów, które dały złoty medal.

Jakby tego było mało, piłkarki z Lubelszczyzny w ostatni dzień maja dołożyły do tego Puchar Polski po wygranej nad Czarnymi Sosnowiec 3:1. Ogromny sukces, podwójna korona oraz niebywała JAKOść gry przez cały sezon, napełniają nas nadzieją na kolejne sukcesy w kraju i oczywiście udane występy w Lidze Mistrzyń.

Dublet ze znakiem JAKOści