wczytuję dane...

Dziewczyny z KPR lubią brąz!

Piłkarki ręczne KPR Kobierzyce weszły z dużym impetem do elity żeńskiego szczypiorniaka. Debiutowały w PGNiG Superlidze dopiero w 2016 roku i już w czwartym sezonie zdołały zdobyć swój pierwszy medal. To wspaniałe uczucie być częścią tak wspaniałej druż...

Piłkarki ręczne KPR Kobierzyce weszły z dużym impetem do elity żeńskiego szczypiorniaka. Debiutowały w PGNiG Superlidze dopiero w 2016 roku i już w czwartym sezonie zdołały zdobyć swój pierwszy medal. To wspaniałe uczucie być częścią tak wspaniałej drużyny.

Początki piłki ręcznej w Kobierzycach sięgają niemal 30 lat. Kobiecy szczypiorniak rodził się w 1992 najpierw jak Szkolny Klub Sportowy, przekształcony później w Uczniowski KS, natomiast 6 lat później zarejestrowano obecną nazwę Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce.

Przez długi czas klub z Kobierzyc koncentrował się na wychowywaniu oraz szkoleniu młodych zawodniczek, jednak w 2011 roku zdecydowano się utworzyć drużynę seniorską. Był to strzał w dziesiątkę. W ciągu sześciu sezonów gry w niższych ligach wreszcie udało się wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Od tego czasu KPR radzi sobie świetnie w elicie kobiet. Podopieczne Edyty Majdzińskiej ciężko pracowały na to, by stać się czołową drużyną w kraju. Udało się, czego owocem jest brązowy medal zdobyty w nietypowych okolicznościach, lecz mający absolutnie wspaniały smak. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć również naszą małą cegiełkę do tego sukcesu. Dwuletnia współpraca z KPR od samego początku układa się wspaniale i wspólnie pracujemy nad tym, by JAKOść gry ekipy z Kobierzyc była jak najlepsza. Dziękujemy za zaufanie i walczymy razem o kolejne medale.

Dziewczyny z KPR lubią brąz!