wczytuję dane...

JAKOść wspomnień

Pamiętasz, była jesień... i to jaka! W sezonie 1978/1979 piłkarze Odry Opole grali na poziomie ekstraklasy w niezapomnianym stylu. Mało tego, piłkarze prowadzeni wówczas przez Antoniego Piechniczka zostali mistrzami jesieni.                              ...

Pamiętasz, była jesień... i to jaka! W sezonie 1978/1979 piłkarze Odry Opole grali na poziomie ekstraklasy w niezapomnianym stylu. Mało tego, piłkarze prowadzeni wówczas przez Antoniego Piechniczka zostali mistrzami jesieni.

                                                              

Starsi kibice w Opole z pewnością dostają gęsiej skórki na samą myśl o tych wydarzeniach. Choć wody w Odrze upłynęło naprawdę dużo, bo 42 lata to jednak kawał czasu. Drużyna niesamowita. Za sterami legendarny Antoni Piechniczek, w bramce Józef Młynarczyk, w linii obrony Roman Wójcicki, natomiast bramkę za bramką zdobywał Wojciech Tyc, co dało mu tytuł wicekróla strzelców.

Odra biła wtedy praktycznie wszystkich. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć meczów jest ten wygrany z Legią Warszawa, w której szeregach wystąpili m. in. Kazimierz Deyna, Paweł Janas czy Lesław Ćmikiewicz. Stołeczni przegrali tamto spotkanie 3:5, a warto dodać, że miało to miejsce  w Warszawie.

Ciekawa jest również historia koszulek, w których występowali wtedy opolanie. Pomarańczowe. Skąd taki kolor? Klub sprzedał pewnego zawodnika do Holandii i oprócz pieniędzy, zza granicy dotarł transport sprzętu piłkarskiego w narodowych barwach reprezentacji kraju Tulipanów.
W takich też strojach piłkarze Odry osiągnęli wynik, który na stałe zapisał się w historii klubu.

Postanowiliśmy nawiązać do tych wspaniałych wspomnień i zaprojektowaliśmy okolicznościową koszulkę Odry właśnie w kolorze pomarańczowym. Dostępna jest w sklepie klubowym oraz internetowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób powrócimy do tych pełnych JAKOści wspomnień.

JAKOść wspomnień