wczytuję dane...

Odważnie na boisko

Wspólnie z Vfb Stuttgart stworzyliśmy nowy projekt kolekcji bluz wyjściowych, która będzie towarzyszyć ekipie z Badenii - Wirtembergii już od nowego sezonu. Powrót do przeszłości – tak brzmi motyw przewodni naszej kolekcji. Kto pamięta, gdy piłkarze Vfb ...

Wspólnie z Vfb Stuttgart stworzyliśmy nowy projekt kolekcji bluz wyjściowych, która będzie towarzyszyć ekipie z Badenii - Wirtembergii już od nowego sezonu. Powrót do przeszłości – tak brzmi motyw przewodni naszej kolekcji.

Kto pamięta, gdy piłkarze Vfb wychodzi na murawę w strojach z charakterystycznymi rombami? Podejrzewamy, że tylko najstarsi fani ekipy ze Stuttgartu, ponieważ miało to miejsce 50 lat temu, czyli w sezonie 1970/1971.

Właśnie wtedy, światowej sławy sędzia piłkarski, Rudolf Kreitlein, stworzył tak niebanalny projekt. Arbiter międzynarodowy podjął się tego zadania, ponieważ z wykształcenia był krawcem.  Oprócz obsługi maszyny do szycia, Kreitlein stał się również pośrednim wynalazcą żółtej i czerwonej kartki. To on w 1966 roku w czasie angielskiego mundialu, postanowił wyrzucić z boiska jednego z reprezentantów Argentyny, a przypomnijmy, że sposób karania zawodników kartkami wprowadzono oficjalnie dopiero 4 lata później.

Ten nowy design, ma być ekstrawaganckim oraz odważnym krokiem, bo takim właśnie piłkarze powinni wchodzić na boisko. Podopieczni Pellegrino Materazzo mieli okazję zaprezentować się w nowych bluzach przed meczem przeciwko FC Augsburg. Efekt? Zwycięstwo 3:1. Oby tak dalej w nowym sezonie.

Odważnie na boisko