wczytuję dane...

Emilia Szeliga ambasadorką marki JAKO w sportach zimowych

Emilia Szeliga, utalentowana biegaczka narciarska dołącza do grona ambasadorów marki JAKO.  Zawodniczka pochodzi z podhalańskiej Klikuszowej, z rodziny, w której tradycje sportowe obecne są od kilku pokoleń. Zamiłowanie do sportu rozbudził ojciec, pierw...

Emilia Szeliga, utalentowana biegaczka narciarska dołącza do grona ambasadorów marki JAKO. 

Zawodniczka pochodzi z podhalańskiej Klikuszowej, z rodziny, w której tradycje sportowe obecne są od kilku pokoleń. Zamiłowanie do sportu rozbudził ojciec, pierwszy trener Pan Dawid Szeliga, a wynikająca z miejsca urodzenia, bliskość Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa Gorce pozwoliła rozpocząć przygodę z narciarstwem biegowym od najmłodszych lat.

Zawodniczka reprezentuje barwy klubu Turbacz XC.

Narciarka swój talent sportowy rozwija, ucząc się w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem, trenując na co dzień na obiektach sportowych COS Zakopane, pod okiem szkolnego trenera Pana Tomasza Sobańskiego. 

Emilia ma w swoim sportowym dorobku wiele sukcesów. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. W sezonie 2020/2021, jako juniorka młodsza, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Startuje w licznych międzynarodowych zawodach. 

W bieżącym sezonie zimowym czekają ją jeszcze cztery starty, w tym najbliższy w Wiśle.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik !